![](/for_news/pozhezha.jpg) Лише за одну добу під час спалювання торішнього листя та сухої трави в господарствах черкащини виникло 9 пожеж, що завдало збитків на 60 тисяч гривень Під час земляних робіт за останні дні було знайдено майже два десятки мін, артилерійські снаряди та гранату часів Великої Вітчизняної війни. Рятувальники закликають бути обережними з вогнем та небезпечними знахідкам.
За лічені хвилини вогонь знищив покрівлю хати у 76-річної жительки с. Юрківки Звенигородського району 24 березня. Загорання сталося через необережність сусіда, який розпалив вогнище й пішов у магазин.
– Того дня був дуже сильний вітер, – розповідає сільський голова Юрківки Валентина Цегельна. – Іскри з вогнища, мабуть, занесло під шифер, а там сухі дошки, рубероїд – усе це швидко зайнялося. Добре, що вогонь помітили сусіди, які живуть через дорогу, викликали пожежників і «швидку». Пожежники з Ватутіного приїхали за лічені хвилини, тож будинок удалося врятувати, згорів тільки дах. Нині господарі відновлюють покрівлю, працює на будівництві й 35-річний сусід, який спричинив підпал. Матеріальний збиток родини становить близько 25 тис грн. Про цей прикрий випадок та необхідність дотримуватися правил безпеки під час суботників та прибирання на власному подвір’ї говорилося, поміж інших питань, і на загальних зборах села.
Вітряна погода 24 березня спричинила в області ще 8 пожеж. За повідомленням прес-служби управління МНС України в Черкаській області, всі вони виникли від необережного спалювання листя й сухої трави. На щастя, в усіх цих випадках ні травмованих, ні загиблих немає.
А от за кілька днів до цих подій опіки під час спалювання листя отримав 61-річний житель с. Вершаці Чигиринського району. Розжарені часточки дістали чоловіка за кілька метрів від вогнища. З опіками 5% тіла ІІ і ІІІ ступенів чоловіка було госпіталізовано до Чигиринської районної лікарні.
Екологи ж застерігають, що спалювання листя та побутових відходів не лише небезпечне, але й забруднює повітря.
– Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря потрапляє близько 9 кілограмів мікроскопічних твердих продуктів згорання, – коментує начальник відділу нормування та регулювання у сфері охорони атмосферного повітря і поводження з відходами управління охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області Марина Парфьонова. За її словами, за спалювання відходів без спеціальних установок та недотримання відповідних вимог та Закону „Про відходи” передбачено штрафи в розмірі від 340 до 1700 грн. З початком весняно-польових робіт люди наражаються на ще одну небезпеку – натрапити на вибухонебезпечний предмет. Так, за повідомленням прес-служби УМНС України в Черкаській області, у м. Ватутіному під час проведення земляних робіт господарі виявили 16 мінометних мін часів Великої Вітчизняної війни. У с. Вільховці цього ж району на полі було виявлено 4 артилерійські снаряди та 2 міни. А в Смілі біля поля фермерського господарства «Степок» сторож цього господарства під час обходу території виявив на узбіччі гранату РГД-33.
Рятувальники нагадують, що знайдені вибухонебезпечні предмети ні в якому разі не можна брати до рук, переносити з місця на місце, кидати, класти у вогонь тощо. Про небезпечну знахідку необхідно негайно повідомити в управління (відділ) з надзвичайних ситуацій або міліцію чи поряд розташовану військову частину.
|