Медики стверджують: навіть поїздки в транспорті з інфікованим дитині достатньо, аби опинитися в групі ризику Лідія Геріх із Ревівки Кам’янського району приїхала до обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Руська Поляна» відвідати онуку. – Звідкіля взялася ця біда, невідомо. Під час чергових проб Манту в дитини виявили нетипову реакцію. Як результат – лікуємося тут уже третій місяць. Путівку нам дали безкоштовно в районній дитячій лікарні, – пояснює жінка. Нині в закладі перебуває 170 діток. Більшість має первинну туберкульозну інфекцію.
– Це ранній період, який виявляється за допомогою проб Манту, – відзначає головний лікар обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Руська Поляна» Леонід Лащенко. – Тобто, якщо не підлікувати дитину на цьому етапі, у подальшому вона може дійсно захворіти на туберкульоз.
Медики стверджують, що з кожним роком більшає дітей, котрі опиняються в групі ризику. Одна з причин – відмова батьків від проб Манту.
– Звісно, дається взнаки і брак фтизіатрів у районах, а саме вони й мають відслідковувати ситуацію на місцях, – констатує Леонід Лащенко. – Відтак щороку в нашому санаторії проліковуються в середньому дві з половиною тисяч дітей. Щоправда, у цьому році відбудеться деяке скорочення ліжок…
З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз 24 березня санаторій відвідали заступник голови обласної ради Василь Касян та голова обласної організації Товариства Червоного Хреста України, депутат обласної ради Іван Гретченко. Звісно ж, не з пустими руками. Закладу вони передали два телевізори, спортивний інвентар, солодощі.
– Такі установи дуже важливі для нашої області. Тому завдання обласної влади – максимально їх зберегти й підтримати матеріально. Однак разом із тим кількість дітей в області за п’ять років зменшилася на 50 тисяч. І ті нормативи, котрі діяли ще десять років тому, не відповідають сучасним вимогам, – констатує Василь Касян. – Тобто, питання наповнюваності дитячих санаторіїв усе ж таки стоїть гостро.
Нині санаторію допомагають місцеві жителі, підприємці, організації Товариства Червоного Хреста.
– Співпрацюємо вже близько 15 років. Допомагаємо транспортувати дітей із віддалених районів до санаторію, адже для деяких сімей навіть це – проблема, – відзначає Іван Гретченко. – Ще раз хочу акцентувати увагу на тому, що всі путівки до санаторію безкоштовні і їх можна отримати в місцевих закладах охорони здоров’я.
|